top of page
изображение_viber_2024-12-02_11-44-08-642.png
Марія.JPG

15 листопада 2024 року фахівці(консультанти) Глухівського ІРЦ провели семінар «Розвиток комунікації дітей з ООП, що мають порушення інтелекту, емоційно-вольової сфери та тяжкі мовленнєві порушення: актуальні технології в корекційно-розвитковій роботі». У роботі семінару взяли участь психологи, педагоги, які дотичні до роботи з дітьми з ООП, що мають дані порушення. Учасники розглядали питання формування комунікативних навичок у дітей, зокрема засобами ігрової діяльності. До участі у роботі семінару долучилися колеги з Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – Людмила Габенко та Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – Тетяна Волинко, які поділилися власним практичним досвідом роботи з дітьми з ООП та їх батьками.

день логопеда 2024.jpg
изображение_viber_2024-10-21_13-58-59-515.png

Що це за день?

22 жовтня кожного року, починаючи з 1998-го, планета відзначає Міжнародний день поширення інформації про заїкання (International Stuttering Awareness Day), його ще називають Всесвітній день людей з порушеннями мовлення.

Що таке «мова» і «мовлення»?

Мова — це система об’єктивно наявних, суспільно зумовлених знаків.

Мовлення — це мова в дії, тобто мовлення — психофізіологічний процес реалізації мови.

Мова є засобом спілкування, а мовлення — процесом спілкування.

 

Хто страждає від мовленнєвих порушень?

Від проблем з мовленням можуть страждати і діти, й дорослі люди. Перші — через особливості розвитку органів мовлення, мовленнєвих центрів у головному мозку та нервів. Другі — після отриманих фізичних чи психологічних травм. Людині, обмеженій у можливості усно виражати свої думки, важко дається комунікація з оточуючими. Труднощі ж з письмовим мовленням стають причинами невдач у навчанні.

 

Які є порушення мовлення?

У логопедії виділяються 11 форм мовленнєвих порушень, 9 з них складають порушення усного мовлення на різних етапах її розвитку та реалізації, і 2 форми складають порушення писемного мовлення.

Серед порушень усного мовлення виділяються:

  • дисфонія (афонія) – порушення (відсутність) голосу;

  • тахилалія – патологічно пришвидшене мовлення;

  • брадилалія – патологічно сповільнене мовлення;

  • заїкання – порушення ритму і плавності мовлення;

  • дислалія – порушення вимови окремих звуків та їх груп;

  • ринолалія – порушення вимовної сторони мовлення через анатомо-фізіологічні особливості мовленнєвого апарату (розщелини піднебіння і губи, травми, пухлини ротової та носової порожнин);

  • дизартрія (анартрія) – порушення (відсутність) вимовної сторони мовлення через недостатню іннервацію органів мовлення;

  • алалія – відсутність або недорозвинення мовлення, спричинене ураженням мовленнєвих зон у головному мозку під час вагітності або у ранньому дитячому віці;

  • афазія – розлад мовлення, який виникає внаслідок ураження кори головного мозку після 2,5-3-х років (інсульти, пухлини, травми).

 

Серед порушень писемного мовлення виділяються:

  • дислексія (алексія) – часткове (повне) порушення здатності до читання;

  • дисграфія (аграфія) – частковий (повний) розлад процесу письма.

 

У залежності від складності порушення потрібен різний час для корекційної роботи – від кількох місяців до років.

 

Важливо пам’ятати, що порушення мовлення – це не вирок. Багато відомих особистостей у світі, від акторів до вчених, мали свої особливості у мовленні. І при правильній та своєчасній допомозі можна досягти стійких позитивних результатів у їх подоланні.

 

Сьогодні ми висловлюємо нашу підтримку тим, хто щодня долає труднощі та досягає неймовірних висот, незважаючи на порушення мовлення. 

         Бажаємо вам миру та нових перемог щодня. Бережіть себе!

Шановні мешканці Глухівської, Березівської, Шалигінської, Есманської територіальних громад, доводимо до вашого відома, що ми повністю відновили роботу нашої установи після руйнування приміщення. З 1 жовтня ми поновили прийом дітей для проведення комплексних психолого-педагогічних оцінок, надання консультацій, рекомендацій, методичних порад. Форма роботи - дистанційна. Адреса установи: м.Глухів, вул. Ігоря Білевіча, 80. (Приміщення ДНЗ "Журавка")

Протягом тижня з першого по четверте жовтня були проведені засідання КППС на базі ДНЗ "Журавка" за участю  фахівців КУ ІРЦ Надії Борової та Олександра Міщенка.
В ході зустрічі обговорено цілі та завдання, які ставляться перед дітьми та озвучені відповідні очікувані результати. Надані рекомендації для педагогічних працівників щодо організації освітнього процесу засобами дистанційного навчання. Затверджено індивідуальні програми розвитку.

Шановні відвідувачі Інклюзивно-ресурсного центру! Повідомляємо, що установа з 12 серпня 2024 року

працює дистанційно. Завдання для дітей будуть надаватись через мережу Internet або по телефону.

07 червня 2024 року на базі Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулось засідання команд психолого-педагогічного супроводу учнів з ООП. У роботі засідань взяла участь фахівець (консультант) ІРЦ Інна НАЗАРОВА. Під час засідань був проведений аналіз успішності школярів з навчальних предметів, обговорені результати корекційно-розвиткової роботи та підведені підсумки виконання індивідуальних програм розвитку за 2023-2024 н. р.

изображение_viber_2024-06-12_12-34-45-965.jpg

30 травня 2024 року фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Глухівської міської ради ОЛЕНА ПЕТРЕНКО, взяла участь у проведенні засідань команд психолого-педагогічного супроводу  в Глухівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. З метою забезпечення ефективності освітнього процесу дітей з ООП члени КППС проаналізували результати навчання здобувачів освіти та результати корекційно-розвиткової роботи за 2023-2024 н. р.

29.05.24 р. відбулося засідання команд психолого-педагогічного супроводу учнів 1го та 2го класів Глухівського НВК І-ІІ ст. №4, які здобувають освіту на інклюзивній формі навчання. На засідання була присутня фахівець (консультант) ІРЦ Марія КИРИЧЕНКО. Під час засідань членами команди були обговорені питання результатів навчальних досягнень учнів за 2023 - 2024 н.р. згідно поставлених цілей ІПР.

29 мая 2024 4 школа.jpg

27.05.24 р. фахівець (консультант) ІРЦ Марія КИРИЧЕНКО була присутня на засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП на базі Глухівського ДНЗ(ЦРД)"Світлячок". На засіданні обговорювалися питання моніторингу динаміки розвитку вихованця середньої групи та результатів корекційно-розвиткової роботи за ІІІ квартал 2023/2024 навчальний рік згідно поставлених завдань Індивідуальної програми розвитку.

27 мая 2024 Светляк.jpg

24 та 27 травня 2024 року фахівці (консультанти) Глухівського ІРЦ Надія Борова та Олександр Міщенко, взяли участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу на базі Глухівського ДНЗ "Журавка". Мета:  обговорення результатів виконання індивідуальних програм розвитку вихованців з особливими освітніми потребами у 2023-2024 навчальному році.

24.05.2024 року у он-лайн форматі відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу комунального закладу Березівської сільської ради "Шевченківський НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Суничка" в якому взяв участь фахівець (консультант) ІРЦ Олександр МІЩЕНКО. Під час засідання членами команди супроводу було обговорено результати виконання індивідуальної програми розвитку учениці, яка має особливі освітні потреби за 2023 - 2024 навчальний рік.

изображение_viber_2024-05-24_13-00-35-402.jpg

24 травня 2024 року фахівець (консультант) Глухівського ІРЦ Олена Петренко, взяла участь у роботі команди психолого-педагогічного супроводу на базі Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів #2. Метою засідання членів команди було обговорити результати виконання індивідуальних програм розвитку учнів, що мають особливі освітні потреби і здобувають освіту за інклюзивною формою навчання у 2023-2024 навчальному році.

17 травня 2024 року відбулось засідання команд психолого-педагогічного супроводу Есманьської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У його роботі взяли участь фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру Ольга ЮЩЕНКО та Інна НАЗАРОВА. Члени команд обговорили результати виконання індивідуальних програм розвитку учнів з ООП за 2023-2024 навчальний рік.

Шановні відвідувачі Інклюзивно-ресурсного центру! Повідомляємо, що  установа 8 та 9 травня 2024 року буде працювати дистанційно. Завдання для дітей буде переслано через мережу Internet або по телефону. 

12  квітня  2024 року фахівці  (консультанти) Глухівського ІРЦ провели ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ: «СЕНСОРНА ІНТЕГРАЦІЯ В КОРЕКЦІЙНІЙ РОБОТІ З ДІТЬМИ З ООП». Учасниками семінару обговорювалися питання впливу сенсорної інтеграції на фізичний розвиток дітей з ООП, виникнення і оволодіння мовленням, формування сенсорних навичок засобами дидактичної гри. Окрема увага зверталася на важливість розвитку сенсорної інтеграції дітей з РАС.

буклет Здоровий Спосіб Життя-1.jpg
буклет Здоровий Спосіб Життя-2.jpg

02 квітня 2024 року на базі Глухівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Журавка» відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу для новоприбулої дитини, в якому взяли участь фахівці (консультанти) ІРЦ Надія БОРОВА та Олександр МІЩЕНКО. Мета зустрічі: забезпечення ефективності освітнього процесу дитини з ООП та написання ІПР.

журавка.jpg

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

     

      2 квітня відзначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм, і кожному з нас варто дізнатися про нього більше. Адже, за даними ВООЗ, з аутизмом народжується кожна сота дитина в світі.

       Коли йдеться про аутизм, йдеться, не про захворювання, а про розлад, особливість розвитку, з якою людина народжується і живе усе життя. Аутизм неможливо набути внаслідок дії зовнішніх чинників, його не «вилікувати», проте доказові методи психологічного втручання можуть покращити комунікативні та соціальні навички людей з аутизмом.

       Здібності і потреби людей з РАС можуть значно різнитися. Дехто з людей, що мають аутизм, використовує вербальну комунікацію з іншими, а дехто – ні, хтось потребує догляду упродовж усього життя, інші ж – можуть жити самостійно, працювати.

       Люди з РАС часто мають проблеми з соціальною взаємодією, а також – обмежену або повторювану поведінку, сталі інтереси. Ознаки аутизму зазвичай з’являються у віці 2-3 років. Деякі – можуть з’явитися і в більш ранньому віці. Що раніше батьки і лікарі визначають, що дитина перебуває в спектрі, то більше позитивних результатів можна досягти в покращенні якості її життя.

       Для людей із аутизмом притаманний високий рівень тривожності. Проте, щоб опанувати цю тривогу та почуватися в безпеці, людям із РАС потрібна впорядкованість: розклади, заздалегідь визначений порядок дій, рутини і звичні маршрути.

       Поважайте розклад і ритуали людини з аутизмом. Те, що може бути дрібницями для вас, є вкрай важливим для нього чи для неї. Якщо ви пропонуєте нову активність, дайте людині час на осмислення, будьте готові, що їй це може не сподобатись, і прийняти такий вибір.

       Те ж стосується і подарунків. Людина з РАС не завжди може миттєво висловити свої почуття чи подяку – це для неї сюрприз і порушує встановлений порядок дій. Тому до такого досвіду потрібно готувати. Так само треба прийняти, що людині може не сподобатись подарунок і вона не робитиме вигляд, що вона у захваті, для ввічливості.

       У розмовах з людьми з РАС паузи в очікуванні відповіді необхідно робити трохи довшими – від 30 секунд до хвилини. Тримайте м’який фокус на людині – дивіться десь на середину лоба, а не в очі. І будьте готовими до того, що людина не дивитиметься на вас, а наприклад, розвернеться вбік. Це – спосіб самозаспокоєння. Також методами заспокоєнням можуть бути якісь рухи, розкачування чи вигуки. Це потреба нервової системи людини.

       Висловлюйтесь чітко і не давайте обіцянок. Ви можете забути про сказане, а людина чекатиме на виконання.

       Також краще не говорити припущеннями. Якщо ви сумніваєтеся, варто сказати чітке «ні» і спробувати пояснити чому.

       Не варто також використовувати метафори, слова у переносному значенні, епітети, адже люди у спектрі все сприймають буквально. Натомість бажано говорити простими короткими реченнями. Також треба розуміти, що люди з РАС не завжди розуміють якісь інтонації, вирази обличчя та жести, тому уникайте натяків і говоріть прямо.

       У спілкуванні з людьми з РАС, як, власне, із іншими людьми, потрібно навчитися сприймати все як є і не намагатися «переробити» людину.

       Аутизм – це не вирок, а всього діагноз, своєчасне встановлення якого у поєднанні з психолого-педагогічною та соціальною реабілітацією забезпечує реалізацію особистісного потенціалу дитини та інтеграцію її в соціум.

Шановні відвідувачі Інклюзивно-ресурсного центру! Повідомляємо, що у зв’язку з постійними повітряними тривогами, установа до 22.03.2024 року включно буде працювати дистанційно. Завдання для дітей буде переслано через мережу Internet або по телефону. 

дауны.jpg

21 БЕРЕЗНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ІЗ СИНДРОМОМ ДАУНА. Більшість людей має 23 пари хромосом (усього 46): половину — від батька, половину — від матері. У людей із синдромом Дауна (СД) через наявність додаткової 21-ї хромосоми загалом їх 47. Назва синдрому походить від прізвища англійського лікаря Джона Ленгдона Дауна, який описав цей стан у 1866 році.Уперше цей день було відзначено 2006 року з ініціативи Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром. Дату — 21-й день ІІІ-го місяця (березня) — обрали символічно, щоби підкреслити, що СД (трисомія 21) пов’язаний з трьома копіями зайвої 21-ї хромосоми.За статистикою ВООЗ, із синдромом Дауна народжується кожна сімсота-вісімсота дитина у світі. Хлопчики і дівчатка із СД з’являються з однаковою частотою у батьків із нормальним набором хромосом. В Україні щороку народжуються майже 400 немовлят із СД. Часто таких дітей називають «сонячними», втім, краще уникати використання метафор і називати «людина/дитина із синдромом Дауна».Додаткова хромосома може спричинити появу низки особливостей, зокрема, вроджених вад серця, аномалій шлунково-кишкового тракту, характерних рис обличчя, уповільненого розвитку. Та попри це багато людей із СД може освоїти професію, набути оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги. Вони досягають успіхів у мистецтві, бізнесі та спорті.Вчені стверджують, що дитина із зайвою хромосомою може народитися в будь-якій сім’ї. Чинники, які можуть зумовити появу СД у малюка, — це вік матері, батька та близькоспоріднені шлюби.Діагностувати СД можна ще в утробі матері на 14–24 тижнях вагітності. Ведення пацієнтів із синдромом Дауна є мультидисциплінарним. Навчання батьків — один із найважливіших аспектів створення необхідних умов для різнобічного розвитку малюка. Батьки повинні знати про можливі особливості здоров’я дитини, щоб їх можна було вчасно діагностувати й відповідно коригувати у разі потреби. І хоча лікування переважно симптоматичне, завдяки останнім досягненням у медичній практиці зросла тривалість життя, яка нині становить 60–65 років. Раніше цей показник сягав 30–35 років.Більшість інформації діти із СД сприймають візуально. Спілкування зазвичай відбувається жестами до того, як вони починають говорити. Для розвитку потрібно займатися з педагогами та батьками за спеціальними методиками, які враховують особливості розвитку і сприйняття. Світова спільнота закликає в цей день до толерантності, визнання різноманітності людей на Землі та необхідності об’єднувати зусилля громадськості щодо соціальної адаптації людей із синдромом Дауна.Одним із символів цього дня є різнобарвні шкарпетки, які нагадують хромосоми і є веселим, яскравим способом підкреслити індивідуальність і свою унікальність. Щоби привернути увагу до важливості інклюзивності та підтримки людей із СД, можна долучитися до всесвітнього флешмобу «Шкарпетуйся!» (Lots of Socks) — одягнути непарні шкарпетки і зробити пост у соцмережах із хештегом #шкарпетуйся.

15.03.24 р. на базі дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) «Світлячок» Глухівської міської ради відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, яка здобуває освіту в групі дітей п’ятого року життя інклюзивного типу. На засіданні була присутня фахівець (консультант) Марія КИРИЧЕНКО. У ході  засідання здійснено аналіз моніторингу динаміки розвитку дитини з особливими освітніми потребами за результатами двотижневого перебування дитини в цьому закладі освіти. Визначено та затверджено склад команди психолого-педагогічного супроводу, цілей ІПР.

Вітаємо нашу колегу, фахівця (консультанта) інклюзивно-ресурсного центру, ЮЩЕНКО Ольгу Миколаївну з нагородженням Грамотою відділу освіти за високий професіоналізм, якісне виконання посадових обов’язків, результативну роботу та з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир.
Бажаємо оптимізму, енергії, творчого натхнення, миру та скорішої перемоги!

изображение_viber_2024-03-06_09-47-33-767.jpg

Першого березня 2024 року фахівці (консультанти) КУ" Інклюзивно-ресурсний центр" провели психолого - педагогічний семінар: «Психологічна підтримка дітей з ООП та їх батьків в умовах воєнного стану». До участі долучилися вчителі, асистенти вчителів, практичні психологи, соціальні педагоги,  батьки. Були висвітлені наступні питання:

1. Жорстоке поводження з дітьми під час війни.

2. Методи підтримки дітей з ООП в освітньому процесі.

3. Підтримка побутових і навчальних навичок у дітей з ООП.

4. Рухова активність дітей з ООП під час перебування в укритті.

5. Синдром фантомної сирени у дітей.

23 лютого 2024 року відбулось виїзне засідання фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсного центру на базі Слоутського навчально-вихованого комплексу Березівської територіальної громади. 
Корекційні педагоги консультували батьків та педагогів з питань розвитку психічних процесів, емоційно-вольової сфери, стану мовлення та сформованості навчальних навичок у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

09 лютого 2024 року відбулися консультативні зустрічі фахівців (консультантів) Глухівського ІРЦ в Березівській ОТГ. Педагоги працювали на базі Березівського НВК та Шевченківського НВК. До роботи долучилися вчитель-логопед, практичні психологи, вчитель-дефектолог та вчитель-реабілітолог. Консультативні зустрічі були проведені для вихованців ЗДО, учнів 1-4 класів, батьків, педагогів та адміністрації шкіл.

З метою забезпечення ефективності освітнього процесу дітей з ООП, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання 02.01. та 05.01. 2024 року в ДНЗ "Журавка" відбулися засідання КППС. Учасники команд супроводу в складі фахівців (консультантів) ІРЦ Надії Борової та Олександра Міщенка обговорили питання моніторингу динаміки розвитку дитини з ООП та виконання ІПР за І чверть навчального року; визначили цілі та завдання на ІІ чверть.

28 грудня 2023 року відбулось засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами на базі Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. На сьогоднішній день у закладі здобувають освіту за інклюзивною формою 10 учнів. У роботі команд взяла участь фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру Інна НАЗАРОВА. Були обговорені результати роботи за перше півріччя, визначені основні завдання в освітньому процесі до кінця навчального року.

28.12.2023 року у он-лайн форматі відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу комунального закладу Березівської сільської ради "Шевченківський НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад "Суничка" в якому взяв участь фахівець (консультант) ІРЦ Олександр МІЩЕНКО. Під час засідання були розглянуті моніторинг динаміки розвитку  дитини та результати  корекційно – розвиткової роботи протягом І семестру 2023 - 2024 н. р..

грудень Агнія.jpg

27.12.23 р. на базі НВК: ДНЗ - ЗОШ І-ІІ ст. № 4 відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП, які здобувають освіту в класах інклюзивного типу (1, 2 клас). На засіданнях була присутня фахівець (консультант) Марія КИРИЧЕНКО. У ході  засідань обговорювалися динаміки розвитку учнів за І семестр  2023 - 2014 н. р., згідно поставлених цілей ІПР, а також моніторинг навчальних досягнень за підсумками І семестру 2023 - 2024 н. р.

26.12.2023 року відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у ДНЗ "Журавка". Фахівці (консультанти) Надія Борова та Олександр Міщенко працювали у складі команд, на яких  обговорювались  досягнення вихованців та визначались цілі й подальші стратегії психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової допомоги.

26.12.2023 року на базі Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП за підсумками навчання у  І семестрі. У складі учасників команди працювала фахівець (консультант) ІРЦ  Олена Петренко. Педагоги обговорили особливості динаміки розвитку учнів, що здобувають освіту за інклюзивною формою навчання та визначили основні цілі роботи на ІІ семестр поточного навчального року.

Шановні відвідувачі Інклюзивно-ресурсного центру. Повідомляємо, що  у четвер 30.11.2023 року установа працює дистанційно. Завдання для дітей буде вислано через мережу Internet.

За участю фахівців КУ ІРЦ, Надії Борової та Олександра Міщенка, 21 листопада 2023  проведені засідання команд психолого-педагогічного супроводу на базі ДНЗ "Журавка".
В ході зустрічі обговорено цілі, які ставляться перед дітьми та озвучені відповідні очікувані результати. Надані рекомендації для педагогічних працівників щодо особливостей роботи з новоприбулими дітьми. Затверджено індивідуальні програми розвитку.

изображение_viber_2023-11-21_14-36-31-672.jpg
изображение_viber_2023-11-22_20-58-47-978.jpg
Copy of Вітання дефектолог.jpg

Вітаємо наших колег з визнанням їхньої праці!

Грамотами за професіоналізм нагороджені фахівці (консультанти) Інклюзивно-ресурсного центру

Назарова Інна Миколаївна

та

Кириченко Марія Володимирівна.

Copy of 20230929_122856.jpg
день логопеда 2023.JPG

27 жовтня 2023 року на базі інклюзивно-ресурсного центру був проведений семінар для асистентів вчителів та асистентів вихователів. Програма семінару передбачала розгляд наступних питань:
1.    Оновлена нормативно-правова база інклюзивного навчання. 
2. Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу дітей з ООП

у 2023 – 2024 н. р.
3. Адаптація та модифікація змісту навчального предмета.
4. Документація асистента вчителя/вихователя дитини з ООП.
5. Аналіз типових проблеми при розробці ІПР.
6. Права та обов’язки членів команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.
Активну участь у роботі засідання взяли фахівці (консультанти) ІРЦ,  вихователь-методист ДНЗ «Журавка» Людмила Гриценко та асистенти Юлія Бикова (Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3) і Тетяна Коротка (ДНЗ «Журавка»).

Щороку 22 жовтня відзначають Всесвітній день людей з порушеннями мовлення.  Від самого початку цей день був присвячений проблемам людей із заїканням. Щоб підвищити рівень знань про це мовленнєве порушення розміщуємо інформацію та поради для батьків дітей з логоневрозом.

порушення мовлення.jpg
заїкання_01.png
логоневроз.png

13 жовтня 2023 року відбулась групова консультація для батьків "Подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного  та молодшого шкільного віку". Фахівець (консультант) Інна Назарова проінформувала присутніх про те, які мовленнєві порушення зустрічаються найчастіше, назвала їх причини та надала рекомендації щодо виконання вдома дихальних та артикуляційних вправ.

06 жовтня 2023 року фахівцями інклюзивно-ресурсного центру була проведена групова онлайн-консультація для батьків та учителів першокласників, які проживають на території Березівської, Есманьської та Шалигинської об’єднаних територіальних громад, на тему «Основні знання, вміння, навички дитини шестирічного віку, яка йде до школи».
Фахівці ІРЦ ознайомили батьків з поняттям готовності дитини до школи, його компонентами, акцентували увагу на ситуації, коли необхідно звернутись за допомогою до корекційних педагогів. Відеозапис консультації поширений на заклади освіти з метою підвищення рівня обізнаності батьків та педагогів про те, які передумови повинні бути сформовані для майбутнього успішного навчання дітей у школі.

25 вересня 2023 року відбулись засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами на базі Глухівського НВК: ДНЗ - ЗОШ І-ІІ ступенів № 4. У ході засідання були обговорені особливості роботи закладу освіти під час дії воєнного стану, затверджені плани роботи команд супроводу на 2023-2024 навчальний рік, проаналізовано актуальні та потенційні можливості учнів, які навчаються за інклюзивною формою. До складу команд супроводу в НВК №4 включена фахівець (консультант) ІРЦ Марія КИРИЧЕНКО.

изображение_viber_2023-09-26_12-05-22-581.jpg

25 вересня 2023 року  відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Глухівський ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 за участю  фахівця ІРЦ  Олени Петренко.
На засіданні були визначені цілі  ІПР з метою реалізації освітньої траєкторії. Учасники команди обговорили особливості роботи з учнями, затвердили індивідуальні програми розвитку.

19 та 21 вересня 2023 року відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами на базі Глухівського дошкільного навчального закладу "Журавка". Учасники засідань попрацювали над індивідуальними програмами розвитку вихованців, обговорили цілі роботи у новому навчальному році. В якості фахівців від інклюзивно-ресурсного центру з представниками закладу освіти співпрацювали Надія Борова та Олександр Міщенко.

Для забезпечення ефективного інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами 15 вересня 2023 року на базі Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання команди психолого- педагогічного супроводу. У складі команди працювала фахівець(консультант) ІРЦ Олена Петренко. Під час роботи учасники обговорили принципи та основні завдання командного підходу у роботі з учнями з ООП у новому

2023-2024 навчальному році.

15 вересня 2023 року відбулось засідання команд психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами на базі Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Учасники засідань розглянули особливості роботи та розподіл обов'язків між членами команд, попрацювали над індивідуальними програмами розвитку учнів, обговорили цілі роботи у новому навчальному році. У якості фахівця від інклюзивно-ресурсного центру з представниками закладу освіти співпрацювала Інна Назарова.

15 вересня 2023 року відбулася консультативна зустріч фахівців ІРЦ з батьками та дітьми які відвідують Полошківський  НВК. За консультаціями до вчителя-логопеда та вчителя-реабілітолога звернулось 12 батьків.

15 вересня 2023 року відбулось засідання команд психолого-педагогічного супроводу для учнів, які отримують освіту за інклюзивною формою в Есманьській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. У їх роботі взяли участь фахівці (консультанти) ІРЦ Ольга Ющенко та Інна Назарова. За підсумками засідання затверджені індивідуальні програми розвитку школярів з особливими освітніми потребами.

Інна Оля.jpg

14 вересня 2023 року на базі Баницького та Некрасівського навчально-виховних комплексів проведені консультації для батьків та педагогів, які працюють з  дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.  
Учасники освітнього процесу мали змогу отримати відповіді на питання про відповідність психічного, мовленнєвого розвитку дітей віковим нормам, наявність необхідних у певному віці навчальних навичок та знань.

13 вересня 2023 року проведені консультації для батьків, діти яких прийшли у перші класи Глухівського навчально-виховного комплексу №4 та філії Глухівський навчально-виховний комплекс №5. З педагогами, батьками та дітьми працювали фахівці (консультанти) ІРЦ - практичний психолог, логопед та дефектолог.

8 вересня 2023 року відбулася консультативна зустріч фахівців ІРЦ з батьками та дітьми, які відвідують перші класи  Глухівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. За консультаціями до фахівців, які виконують функції практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда та вчителя-реабілітолога, звернулось більше 60 батьків.

11-12 вересня 2023 року відбулись зустрічі фахівців інклюзивно-ресурсного центру з батьками та вчителями учнів 1-х класів Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6. Фахівці надавали консультативну допомогу з питань психофізичного та мовленнєвого розвитку, формування навчальних умінь та навичок першокласників. 

7 вересня 2023 року фахівці (консультанти) практичні психологи взяли участь у Круглому столі, організатором якого була Всеукраїнська благодійна організація «Даун  Синдром»  на тему: "Точки болю в інклюзивній шкільній освіті в Україні: виклики, можливості та перспективи", який відбувся в режимі онлайн. 

Лена Надя.jpg

07.09.2023 року проведене консультативне засідання фахівців (консультантів) ІРЦ на базі Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. 
Батьки першокласників та їх учителі мали змогу обговорити питання психічного, фізичного та мовленнєвого розвитку дітей 6-7 років, а також порівняти відповідність навчальних навичок учнів з віковими нормами.

06 вересня 2023 року відбулась консультативна зустріч фахівців (консультантів) ІРЦ з батьками та дітьми, які прийшли у перший клас Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. 
   За консультаціями до фахівців, які виконують функції практичного психолога, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда та вчителя-реабілітолога, звернулось більше 30 батьків та педагогів.

​​01.09.2023
У вересні 2023 року виповнилось п’ять років з початку функціонування нашого інлюзивно-ресурсного центру. За ці роки спеціалісти здійснили 523 комплексні психолого-педагогічні оцінки, надали корекційно-розвиткові заняття для декількох сотень вихованців, провели тисячі консультацій. Адміністрація ІРЦ та його фахівці (консультанти) плідно співпрацювали із закладами освіти міста та об’єднаних територіальних громад. 
Маємо надію, що і наступний навчальний рік почнеться вдало і пройде успішно. Вітаємо наших учнів, батьків, колег з Днем знань та бажаємо всім великих і маленьких перемог кожного дня! Нехай отримані знання і навички стануть шляхом до мрій, інтересів і рекордів.

ІРЦ колектив.jpg

25 серпня 2023 року представники ІРЦ взяли участь у роботі серпневої конференції педагогічних працівників Глухівської територіальної громади. З вітальним словом до освітян звернулись міський голова Надія Вайло, секретар міської ради Людмила Васянович, начальник відділу освіти Оксана Юдіна та голова міськрайонної профспілкової організації працівників освіти і науки Олена Ковальова. У ході заходу були підведені підсумки роботи закладів освіти у минулому навчальному році та поставлені завдання на новий навчальний рік.

2023-08-28_12-27-15-029.jpg

23-24.08.2023. 
Колектив інклюзивно-ресурсного центру вітає всіх українців з Днем Державного прапора і Днем Незалежності України!
Державний прапор – це символ духу і свободи нашої країни. Це символ всіх головних етапів і звершень, які сталися протягом усіх років незалежної України. Дозвольте побажати кожній родині нашої незалежної України щастя, здоров'я, мирного неба і віри в краще майбутнє нашої держави.

Copy of DSC_1570.JPG

29 травня 2023 року відбулось підсумкове засідання команд психолого-педагогічного супроводу в ЗДО "Журавка", в яких взяла участь фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру Надія БОРОВА. Члени команд обговорили моніторинг динаміки розвитку  дітей з ООП згідно поставлених цілей в індивідуальній програмі розвитку, ефективність корекційно-розвиткових занять та окреслили завдання на наступний навчальний рік.

изображение_viber_2023-05-31_10-25-50-264.jpg
изображение_viber_2023-05-31_10-25-50-346.jpg

25 травня 2023 року відбулось підсумкове засідання команд психолого-педагогічного супроводу Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, в яких взяла участь фахівець (консультант) інклюзивно-ресурсного центру Інна НАЗАРОВА. У поточному навчальному році у школі працювало чотири інклюзивних класи. Учителі, асистенти, фахівці психологічної служби, батьки дітей з особливими освітніми потребами обговорили результати моніторингу засвоєння учнями освітніх програм, ефективність корекційно-розвиткових занять, визначили пріоритетні напрямки роботи на наступний навчальний рік.

24 травня 2023 року відбулось підсумкове засідання команд психолого-педагогічного супроводу Есманьської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, в яких взяли участь фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру Ольга ЮЩЕНКО та Інна НАЗАРОВА. Члени команд обговорили стан засвоєння дітьми освітніх програм, ефективність корекційно-розвиткових занять, визначили пріоритетні напрямки роботи на наступний навчальний рік.

изображение_viber_2023-05-24_12-33-29-354.jpg
изображение_viber_2023-05-24_12-33-27-297.jpg

22 травня 2023 року фахівці (консультанти) інклюзивно- ресурсного центру Борова Н.Л. та Міщенко О.О. взяли участь у підсумкових  засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу на базі  ДНЗ "Журавка".
Розглядалися наступні питання: 
1. Моніторинг динаміки розвитку  дитини з ООП згідно поставлених цілей в індивідуальній програмі розвитку.
2. Результати  корекційно - розвиткової роботи.

изображение_viber_2023-05-23_11-20-26-315.jpg
изображение_viber_2023-05-23_09-06-25-863.jpg

18.05.2023 року у Глухівському НВК: ДНЗ - ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 відбулась зустріч фахівців команди психолого-педагогічного супроводу учнів з особливими освітніми потребами. На зустрічі обговорювалися питання виконання учнями індивідуальних програм розвитку протягом навчального року та результати корекційно-розвиткової роботи.

изображение_viber_2023-05-19_12-31-03-892.jpg

18 травня 2023 року за участю фахівця (консультанта) Інклюзивно-ресурсного центру Петренко Олени,  відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Глухівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 на тему: «Моніторинг динаміки розвитку та оцінювання досягнень дітей з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальних програм розвитку». Члени команди супроводу обговорили результати виконання Індивідуальних програм розвитку здобувачів освіти у 2022-2023 н. р. та поставили завдання на подальшу роботу з дітьми, що здобувають освіту за інклюзивною формою навчання.

изображение_viber_2023-05-19_08-54-39-590.jpg
изображение_viber_2023-05-19_08-54-56-757.jpg

18 травня 2023 року в онлайн-режимі  відбулося підсумкове засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, яка здобуває освіту в Комунальному закладі Березівської сільської ради «Первомайський навчально- виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад «Бджілка», в якому взяла участь фахівець (консультант) ІРЦ Марія КИРИЧЕНКО. Були розглянуті питання: моніторинг динаміки розвитку  дитини згідно поставлених цілей в індивідуальній програмі розвитку ; результати  корекційно – розвиткової роботи та аналіз навчальних досягнень за підсумками  навчального року.

изображение_viber_2023-05-18_11-47-32-321.jpg
изображение_viber_2023-05-18_11-47-32-464.jpg

17.05.2023 року у он-лайн форматі відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу Шевченківського НВК Березівської ОТГ, в якому взяв участь фахівець (консультант) ІРЦ Олександр МІЩЕНКО. Під час засідання були розглянуті моніторинг динаміки розвитку  дитини та результати  корекційно – розвиткової роботи протягом навчального року.

16.05.2023 року у Глухівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 відбулась зустріч фахівців команди психолого-педагогічного супроводу учнів з особливими освітніми потребами. На зустрічі обговорювалися питання виконання учнями індивідуальних програм розвитку протягом навчального року та результати корекційно-розвиткової роботи.

изображение_viber_2023-05-16_12-36-52-390.jpg
изображение_viber_2023-05-16_12-35-47-547.jpg

28 квітня 2023 року фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру працювали на базі Слоутського навчально-виховного комплексу. Батьки та педагоги отримали консультативну допомогу з питань психофізичного розвитку дітей та з проблем засвоєння ними освітніх програм. За результатами роботи були обговорені графіки проведення додаткових зустрічей з вихованцями та учнями НВК в умовах інклюзивно-ресурсного центру.

344022881_1312332532720066_5356544017849563184_n.jpg
343994633_190989023348481_2641600225843130612_n.jpg

28 квітня 2023 року відбулись консультативні зустрічі фахівців ІРЦ з педпрацівниками та батьками дітей, які відвідують Березівський навчально-виховний комплекс. До корекційних педагогів надійшли запити щодо стану сформованості навчальних навичок, психічних процесів та мовленнєвого розвитку вихованців та учнів. За підсумками проведеної роботи складений графік додаткових консультацій та комплексних оцінок в умовах інклюзивно-ресурсного центру.

344536495_649675133663303_7571853001666017547_n.jpg
344069876_801518717593930_8006826870917912_n.jpg

23.04.2023. Вітаємо нашу колегу, фахівця (консультанта) інклюзивно-ресурсного центру Олену ПЕТРЕНКО з нагородженням Грамотою відділу освіти Глухівської міської ради за сумлінне виконання посадових обов'язків, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освітньої галузі та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня психолога. Олено Юріївно, бажаємо Вам успіхів, натхнення, постійного розвитку та задоволення від своєї праці!

Грамота Петренко.jpg

21 квітня 2023 року відбувся вебінар для педпрацівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти на тему «Робота вихователів, вчителів та асистентів інклюзивних груп/класів з формування лексико-граматичних категорій у дітей з ООП». 
З питанням, що стосуються розвитку мовлення дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, виступили директор інклюзивно-ресурсного центру Ірина Коловоротна, фахівці (консультанти) центру Ольга Ющенко, Інна Назарова, Надія Борова, Олександр Міщенко. Досвідом роботи педагогів ДНЗ «Журавка» з подолання лексико-граматичного недорозвинення мовлення поділилась вихователь-методист Людмила Гриценко.

Друге квітня - День поширення інформації про аутизм.
Люди з аутизмом поряд із нами, і вони – це частина нашого суспільства.
Людина з аутизмом бачить світ не так, як всі інші. Вона інакше сприймає практично все: звуки, кольори, запахи або дотик.
Симптоми аутизму можуть проявлятися в ненормальній реакції на сенсорні стимули — фізичний дискомфорт та бажання усамітнитися через занадто гучні звуки, яскраве світло, сильні запахи, обмеженість та повторюваність поведінки, інтересів, занять, уяви.
Важливі факти про розлад аутистичного спектру:
1. Кваліфіковане раннє втручання не просто покращує поведінку, воно покращує мозкову активність.
2. Якщо діти з аутизмом не починають говорити до чотирьох років, це не означає, що вони не говоритмуть ніколи. Дослідження доводять, що велика частина цих дітей починає з часом вимовляти слова, а майже половина - опановує мовлення.
3. Хоча симптоми аутизму супроводжують людину все життя, деякі діти з розладом аутистичного спектру досягають такого значного прогресу, що їх стан більше не відповідає критеріям захворювання. Ключ до такого успіху - кваліфіковане раннє втручання.
4. Один з найкращих способів розвинути соціальні навички в школярів з аутизмом - це навчити їхніх однокласників правильним стратегіям поведінки та взаємодії з особливими дітьми.
5. Дослідники можуть помітити ранні ознаки аутизму у дитини вже у віці шести місяців - це відкриття, яке зменшує вік початку терапевтичного втручання і тим самим покращує його результат.

21 березня - Міжнародний день людини із синдромом Дауна. 
Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома. Люди з цим синдромом мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у XX столітті.

Вперше Міжнародний день людини із синдромом Дауна відзначався у 2006 році на пропозицію грецького генетика Стіліаноса Антонаракіса з Женевського університету. На VI міжнародному симпозіумі щодо синдрома Дауна, що проводився у Пальма де Майорка, з ініціативи правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій «Даун-синдром» було вирішено оголосити 21 березня Міжнародним днем людини із синдромом Дауна.
Двадцять перший день третього місяця був обраний, оскільки синдром Дауна пов'язаний з 3 копіями 21 хромосоми (трисомія по 21 хромосомі).
У світі цього дня проходять різноманітні заходи, наприклад, флешмоб «Lots of socks» — люди одягають різні шкарпетки, що символізують непарність хромосом.

дауни.jpg

13 січня 2023 року відбулись засідання команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами на базі Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. У роботі команд взяла участь  фахівець (консультант) ІРЦ Назарова І.М. Під час зустрічей обговорювались питання моніторингу виконання ІПР, результати корекційно-розвиткової роботи здобувачів освіти, розглядалась необхідність внесення змін до індивідуальних програм розвитку дітей, що навчаються за інклюзивною формою.

Назарова 23.jpg

12 січня 2023 року фахівець(консультант) ІРЦ Кириченко М. В. була присутня на зустрічі команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП на базі НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст. №4. Під час засідання був здійснений моніторинг динаміки розвитку, навчальних досягнень і результатів  корекційно - розвиткової роботи з дітьми з ООП за І семестр 2022 - 2023 н.р. згідно поставлених цілей ІПР.

Кириченко 23.jpg

11-12 січня 2023 року фахівці (консультанти) інклюзивно- ресурсного центру Борова Н.Л. та Міщенко О.О. взяли участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу на базі  ДНЗ "Журавка".
Розглядалися наступні питання: 
1. Моніторинг навчальних досягнень за підсумками І півріччя 2022 -2023 н. р.
2. Моніторинг результатів  корекційно - розвиткової роботи за І півріччя 2022-2023 н.р.
3. Визначення умов для навчання та створення індивідуальної програми розвитку  на ІІ півріччя 2022- 2023 н.р.
4. Уточнення необхідності зміни рівня підтримки вихованця та категорії освітніх труднощів.
Від фахівців були надані рекомендації щодо  корекційно-розвиткової роботи, надання якісної інформації батькам дітей з ООП, педагогічному колективу та членам команд супроводу. Разом із фахівцями закладу освіти намітили зміни та доповнення в освітній траєкторії кожного вихованця для покращення результатів.

журавка 23_2.jpg
журавка 23.jpg
журавка 23_1.jpg

Фахівці КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Глухівської міської ради продовжують участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. 10 січня фахівець (консультант) Петренко О.Ю.  взяла участь у засіданні команди супроводу Глухівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.  Учасники засідання провели моніторинг динаміки розвитку дітей з 
ООП за результатами І семестру, згідно поставлених цілей ІПР, також здійснили моніторинг результатів корекційно-розвиткової роботи з учнями. Поміж тим, командою супроводу обговорювались умови для навчання осіб з ООП у ІІ семестрі навчального року.

Петренко 2 шк.jpg
Петренко 2 шк1.jpg

09 січня 2023 року в Глухівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 було проведено засідання команди психолого-педагогічного супроводу  дітей з ООП за участю батьків та фахівців КУ Глухівський ІРЦ. 
Здійснено аналіз моніторингу динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами за результатами першого півріччя та обговорено подальші стратегії роботи в класах з інклюзивним навчанням, враховуючи виклики сьогодення.

Петренко.jpg
bottom of page